Werken Sint-Eligiuskerk Ettelgem

Vanaf woensdag 25 maart tot en met dinsdag 31 maart 2026 starten de werken aan de Sint Eligiuskerk. De toren zal worden omgevormd tot één van de 24 nieuwe uitkijktorens in West-Vlaanderen. Bovenaan de toren komt een open stalen spits met beschutting, zitbanken en een uniek parcours via binnen- en buitentrappen. 

Op woensdag 25 maart 2026 starten enkele voorbereidende werken. De demontage van de toren staat gepland op donderdag 26 maart 2026. Dit kan uiteraard afwijken naargelang de weersomstandigheden.

Impact

In de Dorpsstraat, ter hoogte van de kerk zal het doorgaand verkeer wisselend moeten gebeuren en gedeeltelijk over de parkeerstrook aan de overkant van de kerk. Hierdoor geldt er ook een parkeerverbod in de ruime omgeving van de kerk.

Woningen blijven toegankelijk en zullen geen hinder ondervinden. 

Geluidshinder is mogelijk tijdens de werkuren.