De textielcontainers zijn uit het straatbeeld verdwenen, maar dat betekent niet dat gebruikte kleding geen nieuwe bestemming meer krijgt. Vanaf januari 2026 zet Oudenburg in op een vernieuwde en duurzame aanpak voor textielinzameling, in samenwerking met afvalintercommunale IVOO en De Kringwinkel.
Nadat de groene containers door de inzamelaar werden weggenomen zonder de stadsdiensten op de hoogte te brengen, stelden we vast dat er heel wat zakken naast de overblijvende rode containers werden geplaatst. Recent zijn nu ook die rode containers verdwenen. Er werd te vaak afval ernaast gedumpt waardoor de kledij niet meer bruikbaar was. Deze containers waren geen eigendom of in beheer van de stad.
Om de inzameling van textiel opnieuw op een duurzame en structurele manier te organiseren, start vanaf januari 2026 een nieuw contract voor textielcontainers in samenwerking met afvalintercommunale IVOO en De Kringwinkel. Deze samenwerking moet zorgen voor een betere verwerking en hergebruik van textiel, met respect voor het materiaal en de omgeving.
In afwachting van de permanente oplossing zijn er natuurlijk nog steeds mogelijkheden voor je oude textiel.
- Breng het binnen op het recyclagepark van Oudenburg.
- Breng het naar het geefpunt van De Kringwinkel in de Ettelgemsestraat 9.
- Kinderkleding in goede staat mag zeker ook naar het ruilwinkeltje van het Huis van het Kind gebracht worden.
Daarnaast wordt de huis-aan-huisinzameling in 2026 uitgebreid naar drie keer per jaar. De exacte data zullen opgenomen worden in de nieuwe afvalkalender voor 2026.

