Mira, de kleine avonturier in de Hoge Dijken

Houd je van een frisse neus en ravot je graag in de natuur? Wil je daarnaast ook meer te weten komen over dieren en planten? Dan ben je klaar om als een echte avonturier mee op pad te gaan met Mira, de rode bosmier.

Vanaf nu kan je met het hele gezin op stap tijdens deze 3 kilometer lange gezinswandeling in het natuurdomein De Hoge Dijken. In je eigen doe-boekje leer je aan de hand van leuke opdrachtjes alles over het rijke en gevarieerde leven op dit natuurdomein. Onderweg zal er gezongen, gesprongen en geklommen worden.

Na de wandeling kunnen de kinderen naar hartenlust spelen, klimmen, klauteren en ravotten in de natuurlijke speelzone Roksempit en kunnen ouders hun bengels in het oog houden vanop de ruime picknickbanken.

Ook aan de allerkleinsten werd er gedacht, want zij krijgen een apart kaartje om op zoektocht te gaan naar de verschillende dieren en planten in de Hoge Dijken. 

De brochure en kaart kunnen hieronder gedownload worden en kunnen opgehaald worden op onderstaande locaties tijdens hun openingsuren:

  • Verschillende stedelijke gebouwen 
    • Bibliotheek Oudenburg (Hoogstraat 17)
    • Romeins Archeologisch Museum (Marktstraat 25)
    • Stadhuis Oudenburg (Weststraat 24)
    • Sporthal Ter Beke (Bekestraat 16)
  • De Oudenburgse toeristische infopunten
    • 't Spaans Tolhuis (Vaartdijk Zuid 12)
    • Bar Trottoir en Sfeerbistro d'Abdij (Markstraat 1A)
    • Eetkaffee 't Nesje (Dorpsstraat 62)
  • De Grote Zaagbek, het bezoekerscentrum van de Hoge Dijken (Oude Brugseweg 239)

Alle kinderen die de zoektocht maken en de juiste oplossing vinden, krijgen een leuk aandenken aan Mira. Breng het ingevuld formulier daarvoor binnen in het Romeins Archeologisch Museum tijdens de openingsuren.